Strona główna / Andropauza objawy / Nadmierna potliwość podczas andropauzy
Nadmierna potliwość podczas andropauzy

Nadmierna potliwość podczas andropauzy

Androgeny, czyli męskie hormony płciowe, mają wpływ na aktywność seksualną mężczyzn.

Przeprowadzone badania pokazują, iż testosteron pozwala utrzymać libido na wysokim poziomie. W miarę upływu czasu spada synteza testosteronu, co przekłada się na zmniejszone zainteresowanie seksualną sferą życia. Andropauzę i związane z nią uciążliwe dolegliwości można powstrzymać za sprawą terapii androgenowej.

U mężczyzn ok. 30. roku życia zmniejsza się synteza testosteronu. Proces przebiega stopniowo i zazwyczaj nie towarzyszą mu żadne symptomy. Choć jądra produkują coraz mniej testosteronu, mężczyzna długo pozostaje płodny. W związku z tym andropauza nie jest męskim odpowiednikiem menopauzy, ponieważ u kobiet ostatnia miesiączka wiąże się z wygaśnięciem czynności jajników, które produkują komórki jajowe.

Panowie, którzy przechodzą andropauzę, często skarżą się na dolegliwości o charakterze somatycznym, psychologicznym i seksualnym. Jednym z objawów wiropauzy jest nadmierna potliwość, która wciąż stanowi temat tabu. Osoby, które borykają się z tym problemem, boją się reakcji otoczenia. Na szczęście antyperspiranty dostępne na rynku charakteryzują się wysoką skutecznością.

Scroll To Top