Strona główna / Andropauza objawy / Powiększona prostata
Powiększona prostata

Powiększona prostata

Prostata osiąga swoją normalną wielkość około dwudziestego piątego – trzydziestego roku życia. Okazuje się, że po czterdziestym roku życia także następuje rozrost prostaty, związany jednak nie z prawidłowym działaniem organizmu, a z sytuacją patologiczną. Gruczolak prostaty to rodzaj łagodnego nowotworu, który najczęściej nie zagraża życiu pacjenta, ale znacznie utrudnia jego codzienne funkcjonowanie.

 

Zaburzenia oddawania moczu.

Niemal każdy pan w pewnym wieku zaczyna odczuwać trudności związane z oddawaniem moczu. Przez prostatę przebiegają przewody moczowe, a gdy jest ona niefizjologicznej wielkości, zaczyna na nie uciskać. Powoduje to długie czekanie na rozpoczęcie procesu mikcji oraz wyciekanie moczu w postaci kropelek. Chory odczuwa nagłą potrzebę udania się do ubikacji, bardzo często odbywa się to w nocy. Konieczność kilkukrotnego wstawania w ciągu nocy jest dla mężczyzny męcząca i prowadzi do niewyspania się. Zaburzenia oddawania moczu mogą prowadzić do zapalenia pęcherza moczowego, z uwagi na zwiększoną ilość bakterii w pęcherzu.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola zostały oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top