Zaburzenia apetytu podczas andropauzy

zaburzenia apetytu podczas andropauzy

Objawy menopauzy są powszechnie znane. W przypadku andropauzy często dysponujemy szczątkową wiedzą.

Każdy żywy organizm starzeje się. Przekwitanie dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panowie niechętnie rozmawiają o zmianach, jakie dokonują się w ich organizmie ok. 50 roku życia. Objawy andropauzy są mniej specyficznie niż symptomy towarzyszące menopauzie. U pań przekwitanie wiąże się z utratą zdolności reprodukcyjnych, podczas gdy mężczyźni nadal pozostają płodni.

W przypadku panów natura okazała się łaskawa. Mężczyźni borykają się ze zmianami wywołanymi przez spadek hormonów płciowych, głównie testosteronu. Choć działa on na potencję, nie należy bagatelizować jego wpływu na pozostałe narządy. Łysienie, spadek masy mięśniowej, zaburzenia snu oraz problemy z odżywianiem to tylko niektóre dolegliwości towarzyszące andropauzie.

Zaburzenia apetytu stanowią poważny problem. Zbilansowana dieta leży u źródeł prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niedobór składników odżywczych niesie ze sobą liczne zagrożenia. Panowie, którzy przechodzą przez andropauzę, często zapadają na anemię (niedobór żelaza), miewają problemy z drżeniem rąk (niedobór magnezu) itp. Na szczęście można ograniczyć niepożądane dolegliwości do minimum. W przypadku andropauzy zaleca się ćwiczenia fizyczne i zażywanie preparatów bez recepty, które zawierają prekursor testosteronu.

PODZIEL SIĘ: