Aktywność seksualna a męskie przekwitanie

andropauza i seks

Wejście w okres andropauzy może mieć spory wpływ na sprawność seksualną mężczyzny.

Andropauza to okres, w który wchodzą mężczyźni po 50 roku życia. Wiąże się ze spadkiem produkcji testosteronu. Jednak nie jest to proces całkowitego jej zatrzymania, dlatego zdolność rozrodczą mężczyzna zachowuje jeszcze przez długi okres czasu.

Spadek produkcji męskiego hormonu wiąże się natomiast z występowaniem pewnych dolegliwości. Można zaobserwować spadek kondycji, łysienie, wzrost tkanki tłuszczowej, rozdrażnienie czy kłopoty z koncentracją. Mniej testosteronu to również mniejsza aktywność seksualna.

Mniejsza ochota na seks

Niektórzy mężczyźni mogą zaobserwować spadek pożądania, chęci na seks. Ważne jest, aby porozmawiać wtedy szczerze ze swoją partnerką. Brak aktywności seksualnej może wiązać się z oziębieniem relacji. Często bywa również tak, że partnerka o kłopoty mężczyzny obwinia siebie. Warto przełknąć dumę i powiedzieć jej co tak naprawdę się dzieje.

Brak wzwodu

Ponadto, andropauza to możliwe kłopoty z erekcją. Nie da się zaprzeczyć, że w pewnym wieku mężczyzna staje się coraz mniej sprawny. Jeśli kłopoty są bardzo uciążliwe, można udać się do lekarza, który albo zaleci terapię hormonalną, albo wypisze receptę na viagrę. Pomocne mogą się również okazać suplementy diety dostępne w aptekach.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: