Dlaczego mężczyźni mają kryzys wieku średniego?

Dlaczego mężczyźni mają kryzys wieku średniego

Kryzys wieku średniego funkcjonuje w powszechnej świadomości jako obraz pana po pięćdziesiątce, który kupuje sobie drogi samochód i podrywa na niego młode kobiety. Dlaczego mężczyźni mają kryzys wieku średniego?

Kryzys wieku średniego oczami mediów

Kryzys wieku średniego zazwyczaj przedstawia się w mediach w sposób mocno przejaskrawiony. Zapewne zdarzają się przypadki mężczyzn, którzy w pewnym wieku zaczęli mocniej o siebie dbać, chodzić na siłownię, ubierać się w zgodzie z najnowszymi trendami i wtedy zostawili swoją żonę dla dużo młodszej kobiety. W rzeczywistości jednak kryzys wieku średniego wiąże się z zakończeniem pewnego etapu w życiu faceta. Kiedy mężczyzna spostrzega, że zaszły w jego życiu nieodwołalne zmiany w obszarach tworzących jego pewność siebie, pojawia się stan załamania. Z czasem może on przejść w kontestację lub zmianę swojego życia na lepsze.

Dlaczego facet nagle zaczyna o siebie dbać?

Faceci czasem zachowują się w sposób dosyć oryginalny. Nagle zaczynają uczęszczać na siłownię, zdrowo się odżywiać, sięgają też po kosmetyki i modne ubrania. Wówczas w głowach kobiet włącza się czerwone światło. Te są przekonane, że ich partner szykuje się do skoku w bok. W rzeczywistości jednak najczęściej mężczyzna zauważa u siebie oznaki upływającego czasu. Już nie może jeść tego, na co ma ochotę, bo tyje. Jego włosy się przerzedzają, kondycja fizyczna ulega osłabieniu. Aby nie poddać się upływowi czasu, zaczyna więc o siebie dbać. Chodzi na siłownię, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Kupuje wcierki do włosów, aby wzmocnić te, które jeszcze rosną na głowie. Wbrew pozorom taka postawa nie musi być niczym negatywnym. Jeśli kobieta jest zadbana, a jej związek układa się wzorowo, nie ma powodów do niepokoju. Być może jej partner w ramach kryzysu wieku średniego postanowił powalczyć o atrakcyjność w jej oczach. W końcu kobietom w okresie menopauzy nikt nie zarzuca, że chodzą na siłownię i stosują zabiegi kosmetyczne. Po prostu nie ma w tym nic oryginalnego. Niestety, mężczyznom wciąż pozwala się na mniejszą dbałość o wizerunek. Gdy jest wymuskany, to pewnie gej. Gdy jest zaniedbany, razi brakiem poczucia mody. Cóż, niektórym kobietom trudno jest dogodzić.

Dlaczego dojrzali mężczyźni kupują sportowe samochody?

Zakup sportowego samochodu czy motoru też nie musi być niczym złym. Twój facet niekoniecznie potrzebuje nowego pojazdu, aby poderwać młodą dziewczynę. Po prostu chce podnieść swój status i przykryć w ten sposób swoje braki, np. łysienie czy wystający brzuch.

Nowa pasja w życiu mężczyzny po pięćdziesiątce

Nowa pasja to kolejna rzecz, która często pojawia się w życiu mężczyzny dotkniętego kryzysem wieku średniego. Na szczęście to nie musi być żadne zagrożenie dla stałej partnerki. Po prostu mężczyźni, gdy odchodzą na emeryturę, czują się bezużyteczni i niepotrzebni. Znajdują sobie zatem zajęcie, które wypełni ich dni i nada na nowo sensu życiu.

PODZIEL SIĘ: