Jak radzić sobie z problemami z erekcją podczas andropauzy?

Jednym z objawów andropauzy jest spadek sprawności seksualnej.

Każdy mężczyzna kłopoty łóżkowe odczuwa jako spadek sprawności, męskości. Niestety, w okresie andropauzy mogą wystąpić problemy z erekcją. Nie jest to powód, aby czuć się mniej pewnym siebie, bo to naturalny, biologiczny proces. Jednak mężczyźni często biorą to bardzo do siebie, co może jeszcze potęgować objawy.

Terapia hormonalna

Jeśli problemy są zbyt dotkliwe, można udać się do lekarza, który po przeprowadzeniu badania zaleci odpowiednią terapię hormonalną. Spadek testosteronu jest odpowiedzialny za problemy ze wzwodem. Jego uzupełnienie może przyczynić się do powrotu do dawnej sprawności.

Viagra, suplementy

Nie każdy jednak może stosować terapię hormonalną, dlatego często stosowanym środkiem w celu przywrócenia wzwodu jest stosowanie viagry. Ma ona jednak tylko doraźne działanie. Innym rozwiązaniem może być sięgnięcie po suplementy diety stworzone dla mężczyzn. Są to zazwyczaj preparaty, często na bazie ziół, które maja za zadanie pobudzenie mężczyzny a tym samym poprawę jego sprawności seksualnej.

Ponadto, zmiana trybu życia może mieć korzystny wpływ na sprawność w łóżku. Warto odstawić używki, zacząć ćwiczyć i zmienić dietę.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: