Skuteczne leczenie andropauzy

Podobnie jak w przypadku menopauzy, taki i dolegliwości typowe dla andropauzy, mogą być skutecznie łagodzone. Ważne jest jednak, aby pacjent znalazł się pod opieką specjalisty, który będzie mógł skutecznie pomóc.
Niechęć do wizyty u lekarza, badań okresowych, a także obawy przed wykryciem nieuleczalnych chorób, skutecznie utrudniają kontakt mężczyzn w średnim wieku z odpowiednim specjalistą. Dodatkowo typowe dla andropauzy objawy, bywają traktowane jako wstydliwy problem, o którym nie rozmawia się nawet z własną partnerką. To poważny błąd, który popełnia wielu mężczyzn wkraczających w okres andropauzy.
Leczenie dolegliwości związanych z męskim przekwitaniem, polega na zastosowaniu specjalnych substytucji hormonalnych, które pomagają uzupełnić niedobory hormonalne. W tym celu podawane są preparaty testosteronu, które poprawiają siły witalne, ogólne samopoczucie, sprawności intelektualną, pomagają zwalczyć problem zaburzeń snu, a także umożliwiają czerpanie satysfakcji z dalszego życia seksualnego.
Leczenie hormonalne, poza łagodzeniem objawów andropauzy, pomaga także skutecznie zapobiegać zmianom w układzie kostnym (osteoporoza), a także zmniejszyć ryzyko miażdżycy oraz jej powikłań, takich jak: choroba wieńcowa, zawał serca, czy udar mózgu.
Nigdy nie należy o tym zapominać, ponieważ często wystarczającym jest przełamanie wstydu, by móc cieszyć się doskonałym zdrowiem, samopoczuciem i kondycją, nawet w bardzo późnym wieku. Wszystko bowiem zależy od zastosowania odpowiedniej terapii, która pomaga przetrwać czas andropauzy, a także chroni przed innymi chorobami typowymi dla starszego wieku.

PODZIEL SIĘ: