Zagrożenia wypływające z andropauzy

Zagrożenia wypływające z andropauzy

Jakie zagrożenia wiążą się z wejściem w okres andropauzy przez mężczyznę? Andropauza niesie za sobą ryzyko wystąpienia osteoporozy. Co prawda, jest ono mniejsze niż u kobiet, bowiem kości mężczyzn maja większą masę. Trzeba się z tym jednak liczyć. Dlatego ważnym elementem w diecie mężczyzny powinno być spożywanie produktów bogatych w wapń. Jeśli jednak nie jest to możliwe, warto zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy.

Kolejnym częstym objawem jest przyrost tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym obniżaniu się masy mięśniowej. Można te objawy złagodzić stosując odpowiednią, bogatą w składniki odżywcze dietę. Należy pozbyć się z jadłospisu wszelkich potraw uchodzących za ciężkostrawne, zrezygnować z fastfoodów i jedzenia w pośpiechu. Ćwiczenia, aktywność fizyczna powinny stać się stałym elementem trybu życia.

Obniżenie aktywności seksualnej lub problemy z erekcją to dosyć częste problemy, które dotykają mężczyzn wchodzących w okres starzenia się. Może to powodować różne reakcje. W tym okresie należałoby zadbać o życie uczuciowe, rodzinne i relacje z partnerką. Częstym błędem jest dokładanie wrażeń w celu udowadniania męskości, co zazwyczaj nie kończy się dobrze. Rodzina i partnerka schodzą na dalszy plan. W późniejszym czasie może mieć to bardzo negatywny wpływ na stan emocjonalny mężczyzny.

PODZIEL SIĘ: