Zestarzeć się po męsku – co to własciwie znaczy?

Ile to razy można usłyszeć typowe hasło – „daj spokój, bądź mężczyzną”, gdy coś nie idzie po naszej myśli i towarzyszą nam czarne myśli. Okazuje się jednak, że nie tylko kobiety mają prawo do spadku formy psychofizycznej w okresie menopauzy. Dojrzały mężczyzna może bowiem cierpieć na tzw. andropauzę.
Co właściwie ma znaczyć, by starzeć się po męsku? Dumnie, elegancko, czy po prostu bez zbędnych narzekań? Być może niewiele osób wie, że także panowie w wieku dojrzałym, mogą cierpieć na problemy emocjonalne, które wynikają z pogarszającej się kondycji fizycznej, a także typowych zaburzeń seksualnych. Wystarczy jednak odpowiednie profilaktyka, by skutecznie poradzić sobie z dolegliwościami okresu andropauzy.
Pamiętaj o zdrowiej i zrównoważonej diecie, z której zostaną wyeliminowane zbędne tłuszcze. Regularne wizyty u specjalisty, a także stosowanie się do zaleceń, pomogą utrzymać dobry stan zdrowia, świetną kondycję, a także pogodę ducha. Warto zadbać także o stałe treningi fizyczne, które pomogą nie tylko utrzymać sprawność, ale i skutecznie zapobiegają rozwojowi wielu chorób, typowych dla wieku starczego.
Zestarzeć się po męsku, znaczy w zgodzie z samym sobą, z zachowaniem najwyższej troski o własne zdrowie i samopoczucie. Prawdziwy mężczyzna nie wstydzi się rozmawiać o swoich problemach i potrafi skutecznie je rozwiązywać, przy pomocy dostępnych metod i leków. Warto o tym pamiętać, a zarówno dobre samopoczucie i stan zdrowia nie opuszczą Cię przez długie lata. Co więcej, zdrowa dieta, ograniczenie używek, a także regularne treningi, to jedyny skuteczny sposób na walkę z chorobami cywilizacyjnymi, który warto stosować niezależnie od wieku.

PODZIEL SIĘ: