Życie seksualne mężczyzn po 50-tce

Życie seksualne mężczyzn po 50-tce

Nie zawsze starzenie się oznacza rezygnację z aktywności seksualnej. Andropauza to czas, w którym zmniejsza się produkcja testosteronu. Ma to wpływ zarówno na kondycje fizyczną, jak i psychiczną mężczyzny. Jednym z objawów andropauzy mogą być kłopoty ze wzwodem lub brak ochoty na seks. Można temu skutecznie zaradzić.

Brak ochoty na seks?

Mężczyzna po 50 roku życia wcale nie musi rezygnować ze zbliżeń z partnerką. Kłopotom z erekcją można zaradzić, a stosując odpowiednia terapię hormonalną czy zmieniając tryb życia można przywrócić ochotę na seks. Mężczyzna starzejący się nie oznacza człowieka, który całkowicie utracił radość życia.

Problemy z erekcją

Jeśli ochota na seks jest jednak dalej spora, a ciało niekoniecznie na to pozwala, stworzono szereg leków i suplementów które poradzą sobie z tym problemem. Można wybrać się do lekarza po receptę na popularną viagrę, bądź inny, skuteczny lek. Problemy z erekcją to naturalna, biologiczna reakcja organizmu. Starzenie się jest całkiem normalne, dlatego nie należy się wstydzić i po prostu udać do lekarza. Po konsultacji wybierze on odpowiedni lek lub terapię, która pomoże zażegnać problem.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: