Strona główna / Andropauza objawy / Przedwczesna andropauza
Przedwczesna andropauza

Przedwczesna andropauza

Co robić, by okres przekwitania nie przyszedł zbyt wcześnie? Ważnym elementem powinna być systematyczna aktywność fizyczna. Nie trzeba od raz przebiegać codziennie maratonów, natomiast nigdy nie należy zapominać o spacerze. Wizyty na basenie czy od czasu do czasu na siłowni, nie unikanie pracy fizycznej – to wszystko sprawi, ze organizm będzie dłużej czuł się młodo. O

dpowiednim krokiem będzie wprowadzenie zbilansowanej diety, bogatej we wszystkie ważne dla organizmu składniki odżywcze. Nawet pomimo życia w pośpiechu, warto znaleźć czas na przygotowanie posiłków samemu. Jeśli jednak ma być to posiłek kupny, wciąż powinien być zdrowy i lekkostrawny.

Uważa się, że tłuszcz zwierzęcy czy ten występujący w produktach cukierniczych może mieć niekorzystny wpływ na potencję, dlatego warto mieć to na uwadze. Prawidłowa ilość snu to coś o czym często się zapomina, a niesłusznie. Organizm musi być obowiązkowo wypoczęty, żeby mógł funkcjonować prawidłowo. Odstawienie wszelkich używek: rzucenie palenia i ograniczenie spożycia alkoholu również może mieć wpływ na to, że oznaki andropauzy nie pojawią się zbyt wcześnie.

Scroll To Top