Andropauza-problemy z erekcją

Podczas andropauzy w męskim organizmie dochodzi do wielu zmian o podłożu hormonalnym. W związku ze stopniowo zmniejszającą się produkcją testosteronu, następuje pogorszenie ogólnej wydolności męskiego ciała, oraz poszczególnych jego układów. Dla panów szczególnie uciążliwe są: osłabienie siły mięśniowej, zmiany sylwetki oraz problemy w alkowie. Kłopoty z erekcją (czyli usztywnieniem członka na skutek zwiększonego dopływu krwi do ciał jamistych) mogą przybierać różną postać.

Problemy z erekcją.

 

Dysfunkcja erekcji występuje stale (lub regularnie się powtarza) i wiąże się z : niemożnością osiągnięcia bądź utrzymania wzwodu. Problemy te są niestety powszechne wśród mężczyzn i często nasilają się wraz z wiekiem. Niewielu panów szuka jednak pomocy u specjalisty, decydując się raczej na zakup (nie zawsze) odpowiednich dla nich środków farmakologicznych. Zaburzenia erekcji obejmują: całkowitą niezdolność do osiągnięcia wzwodu (najcięższa postać przypadłości), erekcję niepełną, erekcję krótkotrwałą. Dlaczego dochodzi do zaburzeń erekcji? Często są one wynikiem nieprawidłowego działania układu nerwowego, przebytych chorób, czynników środowiskowych czy psychologicznych. Mogą być również związane z zachodzącymi w organizmie starzejącego się mężczyzny zmianami hormonalnymi.

 

W okresie andropauzy.
oraz krótko przed nią problemy mogą się nasilać. Wiele jednak zależy od samych mężczyzn. Na funkcjonowanie seksualne znaczny wpływ mają bowiem: styl życia, sposób odżywiania, narażenie na stres czy stosowanie różnego rodzaju używek. Poza tym warto pamiętać, że każde z zaburzeń seksualnej wydolności może być leczone. Trzeba jednak w tym celu przemóc wstyd i udać się na konsultację do specjalisty.

PODZIEL SIĘ: