Bezpieczny słodzik w suplementach diety

Bezpieczny słodzik w suplementach diety
towfiqu barbhuiya z Unsplash

Obecnie suplementy wspomagające odchudzanie cieszą się dużą popularnością. Warto zwrócić uwagę jaka substancja została w nich wykorzystana do słodzenia – cukier, glukoza, fruktoza, aspartam, cyklaminian sodu? Żadna z nich nie przyczyni się do utrzymania szczupłej sylwetki., niektóre mogą nawet mieć negatywny wpływ na zdrowie. Na szczęście, oprócz kalorycznego cukru i szkodliwych sztucznych słodzików, dostępne są także preparaty na odchudzanie, które w swoim składzie mają naturalne substancje słodzące.

Naturalny słodzik – czyli jaki?

Jednym z najzdrowszych zamienników dla cukru jest ksylitol, pozyskiwany z drewna brzozy. To on sprawia, że SlimXL Drink ma słodki smak i jest bezpieczny dla organizmu. Wszelkie sztuczne słodziki, pomimo iż także nie są kaloryczne, potęgują jedynie uczucie łaknienia i sprawiają, że szybciej stajemy się głodni. Ksylitol ma także korzystny wpływ na ochronę zębów i jako jedna z nielicznych słodkich substancji, nie powoduje powstawania próchnicy.

Na co zwracać uwagę w składzie?

Warto zawsze dokładnie czytać skład widoczny na opakowaniu suplementu. Należy przy tym zwracać uwagę nie tylko na składniki czynne, ale także na pomocnicze. To w nich producenci często przemycają substancje, które nie tylko nie pomagają w odchudzaniu, ale mogą wręcz zaszkodzić. W przypadku zdrowych słodzików, polecane są te pochodzenia naturalnego – stevia oraz ksylitol. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i zdrowiu, to koniecznie sprawdź, czy na etykiecie produktu, widnieje jeden z nich.

Świadome odchudzanie

Zanim zakupisz suplement diety, warto rozważnie go wybrać i sprawdzić dokładnie jego skład. Nie wszystkie substancje w nim zawarte mogą działać pomocnie przy zrzucaniu wagi. Niektóre z nich mogą paradoksalnie zwiększać apetyt lub sprawiać, że po odstawieniu suplementu wrócisz do dawnych nawyków żywieniowych. To sprawi, że będzie groził Ci efekt jo-jo. Tylko rozważne odchudzanie, połączone z systematyczną dawką ruchu, zapewni Ci długotrwałe efekty i będzie korzystne dla zdrowia.

PODZIEL SIĘ: