Co faktycznie wpływa na spadek kondycji seksualnej po 50. roku życia?

Co faktycznie wpływa na spadek kondycji seksualnej po 50. roku życia?

Każdy z nas pragnie jak najdłużej cieszyć sprawnością seksualną oraz czerpać z niej satysfakcję. Aby przez wiele lat utrzymywać ją na wysokim poziomie należy bez wątpienia dbać o własne ciało oraz zdrowie.  Mężczyźni w okresie andropauzy powinni regularnie wykonywać badania profilaktyczne.

Czynniki wpływające na sprawność seksualną

Na utrzymanie wysokiego poziomu sprawności seksualnej wpływa  wiele czynników. Zaliczamy do nich te bazujące na procesach zachodzących wewnątrz ciała takich jak stan układu nerwowego, sercowo-naczyniowego oraz poziom wydzielania hormonów. Wyróżniamy również czynniki zewnętrzne, do których należą: poziom aktywności fizycznej, rodzaj diety, podatność na stres, jakość snu oraz zażywanie używek.

Brak ćwiczeń

Regularne uprawianie sportu poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz  wydolności płuc. Dzięki temu zwiększeniu ulega wydzielanie tlenku azotu w tętnicach, który jest odpowiedzialny za procesy związane z odczuwaniem podniecenia. Aktywność fizyczna podnosi sprawność całego organizmu oraz poszerza zakres aparatu ruchu, co bywa niezwykle przydatne podczas wspólnego baraszkowania w sypialni.

Zła dieta

Nieprawidłowe odżywianie  prowadzi do między innymi do chorób serca, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy czy też cukrzycy. Schorzenia takie utrudniają przepływ krwi, co skutkuje słabszym ukrwieniem narządów płciowych, prowadząc do znacznego obniżenia poziomu libido.

Stres

Wpływa on negatywnie na sferę psychiczną, uniemożliwiając czerpanie radości z seksu. Ciągła frustracja może przyczynić się do powstawania różnego rodzaju blokad psychicznych, prowadząc nawet do zaprzestania aktywności seksualnej. Stres wpływa również na stan naszego samopoczucia, które ma związek z częstotliwością podejmowanych przez nas aktów seksualnych.

Brak snu

Na nasze samopoczucie wpływa  odpowiednia ilość snu. Dbanie o jego jakość jest bardzo istotnym elementem. Niewielka ilość przespanych w nocy godzin skutkuje rozdrażnieniem, problemami z koncentracją oraz spadkiem popędu.

Używki

Palenie papierosów osłabia przepływ krwi w organizmie, zaś nadmierne spożywanie alkoholu  jest przyczyną problemów z erekcją.  W związku z tym warto zrezygnować z używek.

 Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: