Co to jest prezbiopia?

Co to jest prezbiopia
Sincerely Media z Unsplash

Oczy, podobnie jak cały ludzki organizm starzeją się i z wiekiem nie działają już tak sprawnie. Po 40 roku życia w oku zachodzą stopniowe zmiany, które sprawiają, że ostrość widzenia znacznie się pogarsza. Odpowiadająca za ten proces soczewka, znajdująca się w gałce ocznej zaraz za tęczówką, wraz z wiekiem traci swoją elastyczność, a co za tym idzie zdolność dostosowania się oka do wyraźnego widzenia z różnych odległości. Zjawisko to nazywa się prezbiopia i dotyka ono każdego człowieka po ukończeniu 40 roku życia.

Starczowzroczność – jak sobie radzić z tym problemem Wraz ze zmniejszającą się zdolnością akomodacji oka, czyli jego szybką adaptacją do oglądania określonych przedmiotów czy obrazów z różnej odległości, znacznie pogarsza się ostrość widzenia z bliska. Czytaj więcej na:

https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/problemy-ze-wzrokiem/prezbiopia

Proces ten obejmuje całą ludzką populację. Prezbiopia dotyczy nas wszystkich, zarówno osób, które nigdy wcześniej nie miały żadnych problemów ze wzrokiem, jak również tych, dotkniętych wadami wzroku, zmuszonych do ich korygowania odpowiednimi okularami czy też soczewkami kontaktowymi. W przypadku pojawienia się problemów z ostrością widzenia koniecznie należy poradzić się specjalisty, który zaproponuje odpowiednie, skuteczne rozwiązania.  Okulary, soczewki, a może zabieg chirurgiczny Najprostszym sposobem korygowania prezbiopii są okulary. Najlepiej sprawdzają się do tego celu okulary dwuogniskowe czy też progresywne. Jednak ich noszenie nie jest zbyt komfortowe i może znacząco ograniczać normalną aktywność. Znacznie lepszym rozwiązaniem będę wieloogniskowe soczewki kontaktowe.

Są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również zapewniają wyraźne widzenie zarówno z bliska, jak i z oddali. Pozwalają również zachować ostrość widzenia także z odległości pośrednich. Gwarantują niczym niezakłócone wyraźne widzenie w każdych warunkach. Nowoczesne soczewki kontaktowe produkowane są z najwyższej jakości materiałów. Są niezwykle wygodne w noszeniu i nawet po całym dniu ich użytkowania oczy czują się świeżo i komfortowo.

Posiadają również skuteczny filtr UV, chroniący wzrok przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.  Osoby dotknięte prezbiopią, które nie lubią okularów i wykluczają możliwość noszenia szkieł kontaktowych nie muszą być skazane na starczowzroczność. Istnieje kilka metod operacyjnego leczenia tej wady. Najczęściej wykonuje się Keratoplastykę przewodzeniową czy też laserową korekcja wzroku. Można również wymienić soczewkę, podobnie jak to się robi w przypadku zaćmy. Decyzję o wyborze metody leczenia podejmuje jednak specjalista, który dopasowuje rodzaj zabiegu do indywidualnej sytuacji pacjenta.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: