Dieta dla mężczyzny w okresie andropauzy

Dieta zwykle kojarzona jest z programami odchudzającymi, które mają pomóc uzyskać zgrabną sylwetkę. Tymczasem dieta, to przede wszystkim sposób odżywiania, który zmienia się wraz z indywidualnymi potrzebami organizmu. Powinni o tym pamiętać mężczyźni w okresie andropauzy, gdzie odpowiednie proporcje poszczególnych składników odżywczych są niezwykle istotne.
W życiu każdego człowieka, najważniejsze jest odpowiednie odżywanie. Podstawowymi składnikami każdej diety są tłuszcze, węglowodany i białka, których proporcje zmieniają się w zależności od wieku, stanu zdrowia, a także płci. Właściwie zbilansowana dieta, wpływa na stan zdrowia, lepszą kondycję, a także pozwala utrzymać właściwą masy ciała.
Temat andropauzy, czyli tzw. „męskiego klimakterium” to wciąż nowe zagadnienie, które przez wielu w dalszym ciągu jest bagatelizowane. Jednak w diecie mężczyzn w wieku typowym dla występowania andropauzy (około 50 roku życia), szczególnie istotne jest zachowanie odpowiednich ilości tłuszczy. Nadmiar tłuszczu w diecie, może przyczyniać się do błyskawicznego i nadmiernego przyrostu masy tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, znacznie poważniejszych zaburzeń całego organizmu.
Panowie wchodzący w okres andropauzy powinni unikać wszelkiego typu używek. Palenie papierosów, a także spożywanie nadmiernych ilości alkoholu, często nasilają typowe objawy andropauzy. Gorsze samopoczucie, problemy z utrzymaniem odpowiedniej sprawności umysłu, a także zaburzenia seksualne, to tylko niektóre z nich.
Zmiana nawyków żywieniowych to podstawa, szczególnie gdy do tej pory codzienna dieta pozostawiała wiele do życzenia. Całkowita rezygnacja z tłustych i smażonych potraw, wprowadzenie do codziennego menu gotowanego na parze jedzenia, a także zdrowej porcji warzyw i owoców, skutecznie pomagają zwalczać przykre dolegliwości w okresie andropauzy. Proste nawyki żywieniowe, które w głównej mierze wynikają z zasad zbilansowanych składników pokarmowych, pozwalają na szybką poprawę zdrowia psychicznego oraz fizycznego.

PODZIEL SIĘ: