Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Jak dbać o higienę jamy ustnej
diana polekhina z Unsplash

Każdy z nas powinien dbać o higienę jamy ustnej. Jest to związane nie tylko z regularnym myciem zębów, ale także ze stosowaniem odpowiednich środków, dzięki którym unikniesz problemów z dziąsłami oraz nieświeżym oddechem. Produktem niezbędnym, który zawsze powinniśmy mieć przy sobie, jest płyn do płukania jamy ustnej. Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Z myślą o Tobie sprawdziliśmy różne płyny do płukania jamy ustnej i wybraliśmy markę godną polecenia.Listerine oferuje szereg produktów dzięki, którym zadbasz o higienę.

Regularne płukanie jamy ustnej:

  • odświeża oddech,
  • chroni szkliwo oraz dziąsła,
  • wzmacnia zęby,
  • chroni przed próchnicą.

To tylko niektóre z zalet systematycznego stosowania płynów.

Listerine oferuje różne rodzaje płynów przeznaczone do konkretnych problemów lub schorzeń. Cała lista produktów dostępna jest na stronie internetowej producenta https://www.listerine.pl/products.

Przyczyn nieświeżego oddechu jest wiele. Sięgamy po różne środki, które w konsekwencji jeszcze gorzej wpływają na naszą jamę ustną. Żujemy gumy oraz pastylki, które zawierają cukier, szkodliwy dla naszych zębów. Warto w takiej sytuacji skorzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań, które zapewniają oczekiwaną ochronę jamy ustnej.

Jako jeden z nielicznych producentów oferujących płyny do płukania jamy ustnej – Listerine — posiada w swej ofercie produkty przystosowane dla dzieci. Dzięki czemu już od małego możemy przyzwyczajać nasze dzieci do zdrowych i niezbędnych nawyków. Poza tym na swoim przykładzie możemy pokazać naszym pociechom, że to naturalny odruch po każdym myciu zębów.

Samo mycie zębów oczyszcza tylko w małym procencie nasze zęby, dlatego ważne jest to, aby dokładać wszelkich starań związanych z dokładnym płukaniem jamy ustnej.

Jak używać płynów?

Płyny należy stosować dwa razy dziennie, po każdym umyciu zębów.

  • Wlewamy odpowiednią ilość płynu do kubeczka.
  • Następnie nierozcieńczoną zawartość kierujemy prosto do ust.
  • Płuczemy usta przez pół minuty, starając się o to, aby płyn dotarł w każde miejsce.
  • Wypluwamy zawartość do umywalki.

Pamiętajcie o tym, aby nie połykać płynu!

Często w podróży czujemy dyskomfort z powodu nieświeżego oddechu, jednak nie zawsze mamy możliwość, aby umyć zęby. W takiej sytuacji warto sięgnąć po płyn od Listerine w małych buteleczkach, które możemy zabrać ze sobą tak naprawdę wszędzie. Poręczna butelka pozwoli schować go w naszej małej walizce, torbie lub torebce.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: