Męskie kłopoty łóżkowe – czy to już andropauza?

kłopoty w łózku

Problemy z erekcja nie zawsze oznaczają wejście w okres andropauzy. Kłopoty ze wzwodem to możliwy objaw andropauzy, jednak nie zdarza się tylko mężczyznom po 50 roku życia. Czasami kłopoty łóżkowe mogą dopaść i młodszych mężczyzn. Nie jest to jednak powód do wstydu. W przypadku regularnych problemów należy udać się do lekarza – mogą one być oznaką choroby.

Uwaga, miażdżyca!

Okazuje się, że problemy ze wzwodem mogą być pierwszą oznaką miażdżycy. Średnica naczyń krwionośnych w penisie jest nawet o połowę mniejsza niż w reszcie ciała, dlatego jeśli następuje wzrost stężenia blaszek miażdżycowych, to właśnie kłopoty z erekcją mogą być pierwszym objawem choroby.

Ponadto, kłopoty ze wzwodem mogą świadczyć o zbyt stresującym trybie życia. Na sprawność seksualną wpływa również odpowiednia dawka ruchu i dieta. Na brak erekcji mogą się uskarżać panowie palący papierosy czy pijacy spore ilości alkoholu. Długotrwałe stosowanie sterydów też odbije się na sprawności seksualnej – po ich odstawieniu można zaobserwować problemy z erekcją.

Niestety, czasami bywa i tak, że kłopoty łóżkowe nie oznaczają żadnej choroby, a są po prostu wynikiem nieodpowiedniej relacji z partnerką.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: