Jak przetrwać kryzys wieku średniego

Jak przetrwać kryzys wieku średniego
christian buehner z Unsplash

W życiu wielu mężczyzn przychodzi trudny okres. Młodość pozostaje wspomnieniem, dla niektórych jest to ciężki do pogodzenia fakt.

Kryzys wieku średniego może pojawić się w różnym wieku. Życie po czterdziestce czy pięćdziesiątce to czas, kiedy rozliczamy się z dotychczasowym życiem i pytamy co dalej. Zbliżająca się wizja starości może być dla niektórych mężczyzn przerażająca. Okres ten może być także okazją do spełnienia wielu marzeń i planów z młodości. Zmiana stylu, wyglądu czy poszukiwanie dużo młodszej kobiety jest pewnego rodzaju ucieczką przed przemijającą młodością.

W pogoni za młodością

Mężczyźni w średnim wieku często adorują o wiele młodsze dziewczyny. Jest to sposób na sprawdzenie swojej atrakcyjności i dowartościowanie się. Może to prowadzić do poważnych konfliktów, wycofania się z życia rodzinnego a nawet do rozpadu związku. Kiedy nasz partner szuka uwagi u innych kobiet, warto zadbać o swoją atrakcyjność i pewność siebie, aby zainteresować partnera swoją osobą i rozpalić dawne uczucia.

Nowy styl- nowe życie

Finansowe szaleństwa to kolejny z grzechów. Drogie gadżety czy ubrania oraz nowe, często kosztowne pasje również mogą być objawami kryzysu. Ważne może okazać się wsparcie i pomoc w odnalezieniu nowego stylu oraz wspólne dzielenie zainteresowań. Zakup nowego samochodu czy spełnienie marzenia może okazać się sporym wydatkiem. Jeśli partner mocno nadwyręża wspólny budżet postarajmy się porozmawiać i wspólnie ustalić wydatki.

Na skraju depresji

Kryzys może doprowadzić nawet do depresji. Długotrwałych smutnych chwil i ponurych nastrojów lepiej nie lekceważyć. Rozmowy z partnerem oraz wspólnie spędzany czas zapewni go, że nie jest sam w tym trudnym dla niego czasie. Kiedy problem zacznie zahaczać nałogów takich jak alkohol czy hazard, warto udać się do specjalisty, który pomoże rozwiązać problemy.

Przetrwanie kryzysu wieku średniego bywa prawdziwym wyzwaniem dla związku. Wsparcie i wyrozumiałość pomogą w uporaniu sobie z tym, ważnym dla mężczyzny okresem.

PODZIEL SIĘ: