Jak właściwie zadbać o skórę w trakcie codziennej pielęgnacji?

Jak właściwie zadbać o skórę w trakcie codziennej pielęgnacji
camille brodard z Unsplash

Sklepowe półki aż uginają się od kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry pod prysznicem. Na co jednak warto zwrócić uwagę, wybierając kosmetyk dla siebie?

Przede wszystkim należy dobrze zdiagnozować stan naszej skóry. Jeśli sami mamy z tym problemy, poprośmy o pomoc kosmetyczkę w trakcie wizyty pielęgnacyjnej, która zwróci uwagę na problemy związane akurat z naszym stanem. Poszarzała, szorstka w dotyku, sucha skóra wymaga zawsze dodatkowej troski, jaki zapewniają odpowiednio dobrany żel pod prysznic czy żel do kąpieli. Dzięki temu skóra znowu może stać się jedwabista w dotyku, gładka i promienna, co zawsze dobrze wpływa na nasz stan na co dzień.

Pielęgnacja skóry wysuszonej wymaga także doboru odpowiednich składników, jakie zawierają żele pod prysznic. Coraz częściej doceniamy naturalne bogactwo środków znanych od wieków jako dobroczynnie działających na nawilżenie skóry. Masło shea, nazywane afrykańskim złotem czy olej arganowy lub algi – wszystko to środki naturalne służące przywróceniu blasku i dobrej kondycji naszej skóry.

Żele nawilżające i pielęgnujące skórę marki Le Petit Marseillais (http://www.le-petit-marseillais.pl/swiat/zele-pod-prysznic/pielegnujace-zele-pod-prysznic) stawiają właśnie na odpowiedni dobór środków naturalnych połączonych z kompozycjami zapachowymi rodem znad Morza Śródziemnego. Le Petit Marseillais nawiązuje tym samym do tradycji kosmetycznych stolicy Prowansji, gdzie w XVII wieku rozpoczęto produkcję słynnego mydła marsylskiego. Malownicza Prowansja, której stolicą jest Marsylia, od wieków słynie z plantacji drzew oliwnych czy pól lawendowych. Wyjątkowo ciepły i łagodny klimat panujący w tym regionie Francji sprzyja uprawie tych roślin, które stały się symbolem aromatów przenoszących choćby na chwilę do Prowansji.

Nawilżanie skóry to główny cel produktów proponowanych przez firmę Le Petit Marseillais. Służą temu takie produkty, jak żel kąpielowy czy produkty intensywnie regenerujące skórę – balsamy i mleczka do ciała. Znaleźć w nich można składniki czerpiące z bogactwa natury. W pielęgnacyjnych żelach pod prysznic natrafimy więc na takie składniki, jak masło arganowe, wosk pszczeli, masło shea, algi i minerały morskie czy glinki. Ich codzienne stosowanie pozwala na zadbanie o stan swojej skóry w trakcie szybkiej porannej toalety bądź relaksującej wieczornej kąpieli, a dodatkowym atutem są niezwykle subtelnie i z wyczuciem dobrane nuty zapachowe, jak kwiat pomarańczy czy akacji. Dzięki temu mają działanie nie tylko nawilżające skórę, ale także służą aromaterapii, kojąc bądź pobudzając zmysły.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: