Pielęgnacja ust

Pielęgnacja ust
alexandru zdrobau z Unsplash

Chyba każda kobieta lubi efekt pięknych, czerwonych ust, jaki daje jej ulubiona, elegancka szminka. Jednak aby makijaż ust prezentował się nienagannie, należy zadbać o to, aby nasze wargi były w jak najlepszej kondycji. Pomocna w tym będzie odpowiednio dobrana pielęgnacja ust, która pozwoli uzyskać efekt gładkich, promiennych ust bez suchych skórek i nieestetycznego efektu spierzchnięcia. Jakich elementów nie może zabraknąć podczas systematycznego dbania o usta? Poniżej zebraliśmy najważniejsze zagadnienia (https://neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ust/), o jakich należy pamiętać, jeżeli pragniemy mieć piękne usta każdego dnia.

Zaprzyjaźnij się z pielęgnacyjną pomadką

Istnieje szereg czynników, które wysuszają delikatną skórę ust. Należą do nich zbyt gorąca woda wykorzystywana do codziennej higieny, niskie temperatury jesienią i zimą, mroźny wiatr czy też nadmiernie suche w wyniku działania centralnego ogrzewania powietrze w zamkniętych pomieszczeniach. Aby kompleksowo chronić wrażliwy naskórek ust przed wszystkimi tymi zagrożeniami, należy codziennie sięgać po ulubioną pielęgnacyjną pomadkę do ust. W razie potrzeby można oczywiście stosować ją częściej, co z pewnością przełoży się na lepszą kondycję ust. Pomadki zawierają szereg składników, które dogłębnie nawilżają usta i przywracają im perfekcyjną gładkość. W efekcie zminimalizowane zostaje ich przesuszenie, a oprócz tego znika także nieprzyjemne uczucie spierzchnięcia.

Regularne peelingi kluczem do sukcesu

Przesuszony i spierzchnięty naskórek warg ma tendencję do gromadzenia się na ich powierzchni, przez co usta prezentują się nieestetycznie, a oprócz tego sprawiają wrażenie zaniedbanych. Aby skutecznie, a zarazem łagodnie usunąć warstwę spierzchniętego naskórka, można wykonać na ustach delikatny peeling. Odpowiednie preparaty możemy znaleźć w drogeriach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu kosmetyk stworzyć samemu ze składników dostępnych w każdej kuchni. Najpopularniejszy domowy peeling do ust można przygotować z naturalnego miodu połączonego z brązowym cukrem.

Ochrona przeciwsłoneczna dla młodych ust

Skóra ust, podobnie jak epiderma całej twarzy, jest bardzo podatna na negatywne działanie promieni słonecznych. Dlatego pielęgnacja ust powinna opierać się również na stosowaniu pomadek i szminek z wysokim filtrem SPF. Dzięki nim skóra ust pozostanie dłużej młoda, zaś pojawienie się pierwszych zmarszczek w tym obszarze znacznie się opóźni. Pamiętajmy o ustach w codziennej pielęgnacji, aby dzięki temu zachowają one piękny wygląd i pozostaną młode przez wiele lat.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: