Czy istnieją leki na andropauzę?

Andropauza ściśle związana jest ze spadkiem produkcji testosteronu, co nierzadko wiąże się z przykrymi dolegliwościami. Każdy mężczyzna przeszedł lub będzie przechodził andropauzę. Jest to czas, kiedy męski organizm nie produkuje już tyle testosteronu co wcześniej.

Co prawda, proces nie jest tak gwałtowny jak kobieca menopauza, jednak wciąż wiąże się z dolegliwościami, które skutecznie uprzykrzają życie codzienne.

Jak łagodzić dolegliwości?

Andropauzę oczywiście da się „leczyć”, a właściwie łagodzić objawy. Popularne są preparaty ziołowe, które maja za zadanie głównie utrzymanie umysłu w dobrej kondycji. Andropauza bowiem może powodować kłopoty z koncentracją, pamięcią, rozdrażnienie czy wręcz przeciwnie – ospałość.

Jeśli jednak objawy są na tyle dokuczliwe, że żaden preparat ziołowy nie jest w stanie sobie poradzić, można zdecydować się na terapię hormonalną, która ma za zadanie uzupełnienie poziomu testosteronu. Dzięki temu nieprzyjemne objawy znikają właściwie od ręki.

Dodatkowo, na rynku istnieje też wiele środków, które pomogą panom przy problemach z erekcją. Wbrew pozorom, nie jest to objaw nietypowy. Warto zatem zajrzeć do apteki – leki na potencję można nabyć zarówno bez recepty, jak i po wizycie u lekarza. Jednym z popularnych środków, które może przepisać lekarz jest Viagra.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: