Czy zaburzenia erekcji oznaczają początek andropauzy?

Czy zaburzenia erekcji oznaczają początek andropauzy?

Kłopoty łóżkowe nie muszą od razu oznaczać wejścia w okres starzenia się.Faktem jest, że jednym z objawów andropauzy mogą być zaburzenia związane z erekcja czy spadek libido. Jednak nie jest to jedyny czynnik, który może to powodować. Jeśli kłopoty ze wzwodem zdarzają się częściej warto udać się do lekarza – może to być zwiastun choroby.

Brak wzwodu może być powodowany zaburzeniami w pracy organizmu, nie tylko wynikającymi ze starzenia się. Pewne choroby mogą powodować spadek napięcia, dlatego jeśli kłopoty w łóżku zdarzają się częściej, warto się zbadać.

Zmęczenie, stres

Jeśli jednak było to jednorazowe lub po prostu nie zdarza się często, można winę zrzucić na zbyt dużo pracy, zmęczenie, co powoduje ogólne osłabienie organizmu. U niektórych mężczyzn może to być zbyt stresujący tryb życia. Zazwyczaj pomaga solidna porcja odpoczynku, wprowadzenie do codzienności większej dawki relaksu.

Partnerka

Może się zdarzyć, że brak erekcji powodowany jest również przez nieodpowiednia partnerkę. Mężczyzna reaguje na pewne bodźce, jeśli ich brakuje, może okazać się, że seks nie będzie satysfakcjonujący dla obojga partnerów. Kobieta powinna również okazywać wyrozumiałość – taka jednorazowa sytuacja nie musi od razu oznaczać, że dzieje się coś złego. Niestety, często zdarza się, że naciski partnerki mogą potęgować problem.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: