Johnson’s Baby – aby kąpiel była przyjemnością i pielęgnacją

Johnson's Baby - aby kąpiel była przyjemnością i pielęgnacją
Colin Maynard z Unsplash

Pielęgnacja niemowlaka to jedno z głównych zagadnień zajmujących w dużym stopniu młodych rodziców. Obfitość produktów kosmetycznych dla dziecka nowo narodzonego na rynku może powodować bóle głowy, jakie więc produkty dla niemowląt warto wybierać, aby zadbać najlepiej od jego skórę?

Kosmetyki dla niemowląt muszą być dobierane ze szczególną starannością ze względu na specyfikę skóry dziecka. Nie ma wiele przesady w mówieniu o tym, że skóra niemowlaka należy do najprzyjemniejszych w dotyku. Jest wyjątkowo miękka i delikatna, co jednak także wiąże się ze szczególną jej wrażliwością. Skóra niemowlęcia zawdzięcza swoją miękkość chłonięciu mnóstwa wody i wyjątkowo cienkiej, jeszcze niezrogowaciałej w żadnym miejscu ani niezgrubiałej warstwie naskórka. Jednak to, co tak przyjemne i delikatne w dotyku, jest również szczególnie wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Skóra małych dzieci może więc wyjątkowo szybko się przesuszać, jest także podatna na różnego rodzaju alergie wywołane czynnikami zewnętrznymi czy podrażnienia na skutek noszenia pieluszek lub szorstkich ubrań.

Z tego też względu marka Johnson’s Baby od lat poświęcona jest świeżo upieczonym rodzicom i ich pociechom, o które chcą jak najlepiej zadbać. Specjalną uwagę Johnson’s Baby przywiązuje do produktów do mycia dzieci. Ten niemal codzienny proces łączy szczególną więzią rodziców i dzieci, służy budowaniu zaufania u dziecka i jego radości z odkrywania chlapania się wodą. Produkty Johnson’s Baby stosowane przy tej okazji pozwalają w pełni zabezpieczyć skórę dziecka przed ewentualnymi podrażnianiami i wysuszeniem, a także zapewnić nieustające poczucie komfortu u dziecka.

Wśród produktów do mycia marki Johnson’s Baby https://www.johnsonsbaby.com.pl/products znaleźć można więc m.in. specjalny, hipoalergiczny płyn 2w1 pozwalający zarówno na umycie ciała dziecka, jak i jego delikatnych włosków czy nawilżający płyn do mycia z oliwką o neutralnym pH, który nie tylko znakomicie nawilżą skórę dziecka, ale też w ogóle nie szczypie w momencie dostawiania się do oczu dziecka, co może skutecznie zniechęcić je do kąpieli. Nieco starsze dzieci już oswojone z kąpielą można kąpać z kolei w łagodnym płynie bąbelkowym, które delikatnie myje skórę dziecka i zapewnia jej skutecznie nawilżenie, ale też tworzy mnóstwo bąbelków w wodzie, co jest dla małych dzieci dodatkową atrakcją tego procesu. Wszystkie produkty są przebadane dermatologicznie i zostały stworzone w ścisłej współpracy z lekarzami pediatrami i dermatologami, najlepiej dbającymi o wszystkie potrzeby waszego dziecka.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: