Dieta wzmacniająca potencję

Dieta wzmacniająca potencję

Sposób, w jaki się odżywiamy, wywiera ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Pokarmy towarzyszące nam każdego dnia mogą przyczynić się do powstawania różnych chorób, ale też bywają niezwykle pomocne w ich zapobieganiu. Odpowiednio dobrane produkty zwiększają nasze libido.

Jak to działa?

Niektóre substancje zawarte w produktach spożywczych  zwiększają poziom testosteronu w  organizmie mężczyzn. Spora rzesza panów w okresie andropauzy poszukuje informacji dotyczących stymulacji popędu płciowego. Wielu z nich stosuje suplementy diety oraz leki zwiększające libido. Często nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów, powodując zniechęcenie. Jak przekonują lekarze, o wiele efektywniejsze okazują się drobne zmiany w codziennej diecie.

Jakie produkty jeść?

Wśród produktów spożywczych  zwiększających libido wymienia się: orzechy włoskie, orzechy nerkowca, migdały, nasiona dyni i sezamu. Już garść dziennie poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego.  Wybierając owoce, sięgajmy po takie, które charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym np. jabłka, kiwi, truskawki, jagody, jeżyny, maliny, cytryny i grejpfruty.  Na naszym talerzu nie może zabraknąć zielonej sałaty, pietruszki, kolendry czy brokułów.  Często spotkać można się z informacją, iż spożywanie jagnięciny, drobiu, wołowiny, jajek i produktów mlecznych również wpływa na poprawę jakości życia seksualnego. Produkty pochodzenia zwierzęcego powinny być wolne od hormonów, antybiotyków itp. Zawsze jednak możemy poszukać jakiejś niewielkiej, wiejskiej farmy i ewentualnie tam zaopatrywać się w powyższe artykuły.

Po jakim czasie efekty?

Na efekty będziemy musieli poczekać.  Pierwsze pojawią się już po miesiącu od dnia wprowadzenia zmian.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: