O męskim przekwitaniu w skrócie

Co każdy powinien wiedzieć o męskim klimakterium? Przede wszystkim to, że to w żadnym wypadku nie są mity, czy opowieści mężczyzn szukających wytłumaczenia dla swojego dziwnego zachowania. To rzeczywistość, która często zmienia całe dotychczasowe i poukładane życie faceta.

Już po 30 roku życia poziom testosteronu zaczyna się obniżać, w tempie około 10 procent w każdej kolejnej dekadzie. Zmiany w gospodarce hormonalnej, powodują także zmiany fizyczne i psychiczne, które często lekceważąco określane są mianem – kryzysu wieku średniego. W rzeczywistości temat andropauzy jest znacznie poważniejszy.
Mężczyzna wchodzący w okres andropauzy, może mieć problemy z zaburzeniami erekcji, której często towarzyszy spadek libido, dodatkowo stany bólowe, ogólne osłabienie, a także zaburzenia snu, wywołują szereg objawów psychicznych, które w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie. Napady agresywności, trudności z koncentracją, depresja, stany lękowe czy chociażby ogólne poczucie smutku, to częsty problem mężczyzn dojrzałych.
Często zdarza się tak, że panowie wchodzący w okres andropauzy, dostrzegając zmiany, które zachodzą w ich ciele, zaczynają zachowywać się jak nastolatkowie. Kupują sportowe samochody, zaczynają przesadnie dbać o swój wygląd, a także z wielką pasją podrywają znacznie młodsze kobiety. Zdaniem ekspertów, nie ma w tym nic niezwykłego, a wszystkie tego typu zachowania, to typowe objawy okresu andropauzy.
Pamiętajmy jednak o tym, że mężczyzna w wieku dojrzałym, narażony jest na szereg różnych chorób, typowych dla starszego wieku. Regularne badania kontrolne, odpowiednia profilaktyka oraz wizyty u specjalisty, to jedyny sposób zapewnienia sobie dobrego samopoczucia i lepszego zdrowia oraz kondycji.

PODZIEL SIĘ: