Przedwczesna andropauza

Co robić, by okres przekwitania nie przyszedł zbyt wcześnie? Ważnym elementem powinna być systematyczna aktywność fizyczna. Nie trzeba od raz przebiegać codziennie maratonów, natomiast nigdy nie należy zapominać o spacerze. Wizyty na basenie czy od czasu do czasu na siłowni, nie unikanie pracy fizycznej – to wszystko sprawi, ze organizm będzie dłużej czuł się młodo. O

dpowiednim krokiem będzie wprowadzenie zbilansowanej diety, bogatej we wszystkie ważne dla organizmu składniki odżywcze. Nawet pomimo życia w pośpiechu, warto znaleźć czas na przygotowanie posiłków samemu. Jeśli jednak ma być to posiłek kupny, wciąż powinien być zdrowy i lekkostrawny.

Uważa się, że tłuszcz zwierzęcy czy ten występujący w produktach cukierniczych może mieć niekorzystny wpływ na potencję, dlatego warto mieć to na uwadze. Prawidłowa ilość snu to coś o czym często się zapomina, a niesłusznie. Organizm musi być obowiązkowo wypoczęty, żeby mógł funkcjonować prawidłowo. Odstawienie wszelkich używek: rzucenie palenia i ograniczenie spożycia alkoholu również może mieć wpływ na to, że oznaki andropauzy nie pojawią się zbyt wcześnie.

PODZIEL SIĘ: